O firmie Tonsil

 

Naszymi słowami o firmie Tonsil

Tonsil to wiodący na rynku europejskim producent głośników. Najwyższy standard jakości jest zasługą nieustannych inwestycji w rozwój firmy. Nad każdym projektem czuwa grono wyspecjalizowanych inżynierów, a także młoda część kadry, dzięki której pomysły są świeże i niepowtarzalne. Designerzy sprawiają, że obok produktów marki Tonsil nie można przejść obojętnie.

Oferta Tonsil obejmuje przede wszystkim głośniki niskotonowe, średniotonowe, wysokotonowe, kopułkowe i tubowe oraz zestawy głośnikowe. Wszystkie produkty wykonane są z dbałością o każdy szczegół. Tonsil bazuje na klasyce i sprawdzonych rozwiązaniach, udoskonalając je najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i nowoczesnym designem. Doskonała jakość dźwięku i intuicyjna obsługa sprawia, że głośniki Tonsil trafiają w gusta najbardziej wymagających użytkowników.

Tonsil pozostawia świetne wrażenia nie tylko ze względu na styl i design, ale przede wszystkim dzięki dopracowanej do perfekcji jakości dźwięku i funkcjonalności sprzętu. Pełne spektrum głośników (głośniki wysokotonowe, średniotonowe i niskotonowe) oraz zestawy głośnikowe firmy Tonsil - ponadczasowa jakość, styl i brzmienie.

Początki marki Tonsil to lata czterdzieste XX wieku, kiedy to niewielki zakład Hugo Schliemanna produkował głośniki i sprzęt RTV. Po kilku latach, już jako Zakład Wytwórczy Głośników Tonsil, rozpoczął produkcję systemów nagłośnienia. Kolejne okresy dynamicznego rozwoju marki Tonsil doprowadziły do zautomatyzowania linii produkcyjnej, poszerzenia oferty o mikrofony i słuchawki oraz nowoczesne systemy głośnikowe. Zaczęto eksportować towar do krajów Europy i USA. W 1990r. TONSIL S.A. zadebiutował na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.